Zainteresował mnie program o wypadkach

Wczoraj oglądałam bardzo interesujący program w telewizji. Zawsze jak wracam do domu zaczynam gotować obiad a że moja kuchnia jest połączona z salonem to włączam sobie telewizor. W pracy nie mam możliwości żeby posłuchać sobie wiadomości a lubię być ze wszystkimi informacjami na bieżąco.

Jestem zaskoczona ilością wypadków

wypadki samochodowe w Unii EuropejskiejProgram był prowadzony przez dwie młode osoby, które poświęciły sporo swojego czasu, żeby dowiedzieć się jaka jest ilość wypadków w Unie Europejskiej. Swój czas poświęciły na dotarcie do wielu danych, które następnie trzeba było dokładnie przeanalizować. Młode dziewczyny bardzo solidnie przyłożyły się do swojego zadania. Poza tym w bardzo ciekawy i interesujący sposób przekazały swoje wnioski. Byłam bardzo zdziwiona, że wypadki samochodowe w Unii Europejskiej występują tak często. Wydawało mi się, że ludzie są coraz bardziej świadomi, że należy jeździć ostrożniej. Mamy bardziej nowoczesne samochody, które posiadają różne ciekawe funkcje, wpływające na poprawę bezpieczeństwa. Niestety jak się okazało kierowcy często nie przestrzegają podstawowych przepisów co ma wielki wpływ na ilość wypadków. Bardzo często źle zapinane są dzieci w fotelikach co jest bardzo niebezpieczne dla najmłodszych dzieci i nie tylko. Uważam, że kierowcy powinni bardziej uważać na drogach. Nie spieszyć się i nie myśleć tylko o sobie. Bardzo podobał mi się ten program. Powinno się częściej przekazywać ludziom takie informacje. Może kierowcy będą dzięki temu bardziej ostrożni i poprawi to statystyki.

Uważam, że każdy powinien być odpowiedzialny za kółkiem. Nie jesteśmy sami na drodze. Są jeszcze piesi i rowerzyści i trzeba o tym zawsze pamiętać. Lepiej dojechać trochę wolniej a nie mieć po drodze żadnego wypadku i nie mieć nikogo na swoim sumieniu.