Zabezpieczenie silnika i mechanizmu przekładni w szlifierce

 

Każdy profesjonalista powinien korzystać z wysokiej jakości urządzeń, które zapewniają bezpieczeństwo i wysoką jakość pracy. Do takich urządzeń należy bez wątpienia szlifierka kątowa marki Makita. To urządzenie wykorzystywane jest nie tylko do szlifowania, ale również do cięcia.

Zwiększenie odchylenia rękojeści szlifierki o 20 stopni

makita ga5030rKorzysta z niego wiele osób – zarówno w przydomowych garażach, warsztatach, jak również w zakładach przemysłowych. Zaletą korzystania z tego urządzenia jest to, że zostało ono wzbogacone w funkcję anty-restart. Jest to specjalna funkcja, dzięki której nie dochodzi do przypadkowego uruchomienia sprzętu. Jeśli przed wyłączeniem urządzenia, zostało ono odłączone od zasilania, to przy ponownym uruchomieniu, szlifierka nie włączy się nagle. Dlatego makita ga5030r to bardzo dobry wybór – zarówno dla początkujących jak i dla profesjonalistów. Cechą charakterystyczną tej szlifierki jest to, że ma bardzo kompaktową konstrukcję. Dzięki temu korzystanie z niej sprawia dużą przyjemność i nie męczy. Użytkownik szlifierki jest w stanie manewrować nią nawet w trudno dostępnych miejscach. Warto zwrócić też uwagę na to, jak wygląda silnik tej szlifierki. Otóż został on zaprojektowany w taki sposób, że charakteryzuje się zwiększoną odpornością na ciepło. To sprawia, że nie dochodzi do przegrzania silnika. Nawet jeśli szlifierka działa długo, to nie ma takiej opcji, by doszło do nagłego przegrzania i zniszczenia silnika. Operowanie szlifierką w czasie pracy również jest bardzo łatwe.

A to wszystko dzięki temu, że zwiększono stopień odchylenia rękojeści szlifierki aż o 20 stopni. W każdej szlifierce ważny jest nie tylko silnik, ale również mechanizm przekładni. To one zostały zabezpieczone przed zabrudzeniami np. przed pyłem w urządzeniach należących do marki Makita.