Przygotowanie do rozwodu z orzekaniem o winie

Niestety coraz częściej dochodzi w Polsce do rozwodów. Oczywiście w większości przypadków są to rozwody, w których obie strony zgadzają się na to i ustalają wszelkie zasady. Zdarzają się jednak sytuacje, kiedy do sądu trafia pozew rozwodowy z orzekaniem o winie.

Zbieranie dowodów potwierdzających winę małżonka

prowadzenie spraw rodzinnychPrzyczyn składania takich pozwów jest wiele i wcale nie jest to tylko i wyłączni zdrada małżeństwa, jakby się mogło wydawać. Czasami dochodzi np. do skrajnego zaniedbywania rodziny. W takiej sytuacji współmałżonek wcale nie musi się na to godzić i może wystąpić do sądu z pozwem o rozwód i to jeszcze z orzekaniem o winie. Oczywiście trzeba to udowodnić, ale w tym na pewno pomoże profesjonalna kancelaria prawna. Przykładem zaniedbywania rodziny może być mąż, który pracuje, dostaje pieniądze, ale nie daje niczego na utrzymanie rodziny (żony, dzieci). Takie prowadzenie spraw rodzinnych najlepiej skierować do kancelarii, która na co dzień zajmuje się właśnie problemami związanymi z rozwodami czy podziałem majątku. Inną przyczyną, która może prowadzić do rozwodu z orzekaniem o winie, jest opuszczeni rodziny. Mąż lub żona mogą wyjechać i zupełnie nie przejmować się losem współmałżonka czy dzieci. Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca i jest dobrym powodem do złożenia pozwu o rozwód z orzekaniem o winie. Warto wiedzieć, w jaki sposób przygotować się do rozwodu z orzekaniem o winie.

Nie da się ukryć, że jeśli ktoś chce, by to partner był obarczony wyłączną winą za rozpad małżeństwa, to musi zebrać odpowiednie dowody, które przedstawi sądowi. Najczęściej są to zeznania świadków, którzy mogą potwierdzić, że mąż bije żonę lub żona wyjechała z kochankiem na wakacje. Świadek oczywiście jest zobowiązany do mówienia prawdy przed sądem, a za fałszywe zeznania przewiduje się kary.