Kompleksowa całoroczna pielęgnacja ogrodu

Podoba mi się praca przy roślinach i chociaż rodzice namawiali mnie na zdobycie jakiegoś „przyszłościowego” zawodu, to postawiłam na swoim. Skończyłam pod Warszawą technikum ogrodnicze i zatrudniłam się zaraz po szkole w centrum ogrodniczym. Czegoś mi jednak w tej pracy brakowało, dlatego zaczęłam myśleć nad własnym biznesem.

Profesjonalne usługi pielęgnacji ogrodów

pielęgnacja ogrodów - WarszawaKilka lat od skończenia szkoły postanowiłam, razem ze znajomymi z klasy, otworzyć firmę zajmującą się pielęgnacją zieleni. Przycinanie krzewów i drzew, koszenie trawy, pielenie, sadzenie roślin, grabienie liści, podlewanie i tak dalej. Wszystko to, co trzeba robić regularnie, a na co ciężko jest znaleźć czas, szczególnie gdy ogród ma pełnić funkcję reprezentacyjną, a właściciele tak naprawdę nie przepadają za pracą w ogródku. Mieszkanie pod Warszawą oznaczało, że takich osób jest całkiem dużo, dlatego od początku nie narzekaliśmy na brak zleceń. Zaczęło się od dalszych znajomych i sąsiadów, a pierwszej wiosny po otwarciu firmy musieliśmy zatrudnić jeszcze dwie osoby, żeby nadążyć z pracami pielęgnacyjnymi w ogrodach. Z czasem udało się nam kupić lepszy sprzęt do prac w ogrodach, teraz więc możemy działać lepiej i sprawniej niż kiedyś. Dogadaliśmy się także z firmą oferującą podnośniki koszowe, które są nam potrzebne do przycinania drzew. Jak widać nasza pielęgnacja ogrodów – Warszawa rozwija się całkiem dobrze, a my mamy jeszcze wiele planów na przyszłość i rozwój biznesu.

Na razie priorytetem jest dla nas zdobycie jak największej bazy zadowolonych klientów, takich, którzy nie tylko do nas wrócą, ale też polecą innym. W takich branżach jak nasza, ogrodowa, takie polecenie jest na wagę złota. Dbamy więc cały czas o jakość usług i staramy się wychodzić naprzeciw potrzebom naszych klientów.