Jak szukać dobrego podkładu?

Podkład jest tak naprawdę bazą całego makijażu. To na niego bowiem nakładamy róż, rozświetlacz czy też puder. Jeśli podkład zawiedzie, inne kosmetyki również na naszej twarzy nie będą wyglądały dobrze. Dlatego warto poświęcić na wybór tego kosmetyku dłuższą chwilę.

Czy kierować się wybierając podkład?

kryjący podkład do cery mieszanejWiele kobiet ma problem z tym, że po prostu nie wiedzą jak wybrać podkład. Czym się wówczas kierować i jakie wymagania narzucić określonemu produktowi. Wybierając ten kosmetyk warto skupić się na trzech podstawowych jego cechach. Przede wszystkim na tym, by był dopasowany do rodzaju naszej cery. Dla jednej kobiety idealny będzie kryjący podkład do cery mieszanej, a dla innej podkład do cery suchej. Te fluidy różnią się pomiędzy sobą składnikami i są dopasowane do rodzaju cery. Dlatego gdy kobieta z cera mieszaną użyje podkładu do cery suchej, który będzie wzbogacony o różne substancje nawilżające, jej skóra może wydzielać dużo więcej sebum niż zazwyczaj i się świecić. Kolejnym elementem wyboru podkładu jest jego kolor. To największa bolączka szczególnie młodych kobiet, które często dobierają podkład zbyt ciemny do swojej karnacji. Powinien być on jak najbardziej zbliżony do naturalnego koloru naszej cery. Powinien dobrze stapiać się z szyją, na który podkładu nie nakładamy. Zbyt ciemny podkład może dawać bowiem wręcz komiczny efekt. Ostatnim już elementem jest skład produktu. Podkład nakładamy praktycznie każdego dnia, dlatego powinien mieć dobry i bezpieczny dla naszej skóry skład.

Obecnie mamy coraz większą świadomość na temat tego, w jaki sposób wybierać podkład. Jednak wciąż popełniamy podstawowe błędy. Dlatego warto wziąć sobie do serca te trzy podstawowe zasady, które pomagają dobrać podkład idealny. Dobry podkład, to piękny makijaż.